Конспект “Проект Щастя” Ґретхен Рубін. Січень-лютий

Привіт. Я не зникла, я працювала над новим проектом. Сьогодні ми його запустили і всі деталі тут. І коли проглянете, що і як, повертайтеся сюди. Будемо знову двічі на тиждень говорити про різне хороше. Почнемо, звісно, з книг.

Повільно і вдумливо, місяць за місяцем я читаю “Проект Щастя” Ґретхен Рубін. Там багато інформації, яку хочеться запам’ятовувати і потім повторювати у своєму житті, тож коли на календарі покажеться квітень, тоді я почну читати розділ “Квітень”. А ви тим часом можете наздогнати усе, що не встигли, чи просто знайти для себе кілька відповідей. А поки те, що я підкреслила собі.

Січень

Гасло: Повний форсаж!

Основні задачі:

 • лягати спати раніше
 • підтримувати фізичну форму
 • викидати, віддавати, впорядковувати
 • не відкладати на завтра
 • більше рішучості

Підкреслене:

Незадовго до сну не займайся нічим, що потребує напруженого мислення. Пильнуй, щоб у спальні було прохолодно. Перед сном кілька разів потягнися. Приглуши у спальні світло.

З усіх стратегій засинання авторство двох найкорисніших належало не кому-небудь, а мені. По-перше, я намагалася готуватися до сну задовго до вкладання. А ще, прокидаючись серед ночі, я казала собі “Я вставатиму через 2 хвилини”.

“Коли учень готовий – з’являється вчитель”

Я хотіла почати більше ходити. Часто ходьба, як показують дослідження, запускає у тілі реакцію розслаблення і таким чином допомагає долати стрес.

Кожна людина мусить за день пройти щонайменшк 10 тисяч кроків: по-перше, це зміцнює здоров’я людини, а по-друге, допомагає їй не набрати зайвої ваги.

“Ефект Готорна” – це коли ті, хто перебувають під наглядом дослідника, збільшують свій КДД уже тільки тому, що отримують додаткову увагу.

Грандіозні завдання пригнічують мене своїм масштабом, і в таких ситуаціях я рятуюся тим, що зменшую велике та спрощую складне.

Склади собі список справ, роби їх потроху щодня і не хвилюйся.

На світі нема нездоланних вершин: аби лиш крок за кроком робила те, що маєш робити.

 1. докупити держаків для вішаків
 2. придбати ящики для зберігання одягу, які вміщалися б під ліжком
 3. купити вішаки, які триматимуть по четверо штанів відразу
 4. запастися мішками для сміття (щось викинути, щось віддати)

Хоч люди і вважають, що ширший виріб, то краще, насправді надлишок вибору тільки пригнічує.

Мотлох притягує мотлох.

“Правило однієї хвилини” : не відкладати справу, яка робиться менше, ніж одну хвилину.

Впровадьте 10-хвилинне прибирання перед сном.

Важливим аспектом щастя є керування своїм настроєм, і дослідження свідчать: один із найкращих способів покрщувати собі настрій – це створення можливостей легкого успіху. Візьміть і нарешті зробіть якусь справу, яку ви стільки часу відкладали!

Хоча стратегія “допоки не відчула, удавай” видається нещирою, я знаю, що вона дуже дієва. Коли мене долала втома, я пришвидшувала крок. Подіяло безвідмовно: діючи енергійно, я невдовзі відчула справжній прилив енергії.

Лютий

Гасло: Не забувайте про кохання!

Основні задачі:

 • припинити буркотіти
 • не чекати похвал і подяк
 • сваритися за правилами
 • не скиглити
 • виявляти любов

Підкреслене:

З часом я зрозуміла одну дуже важливу річ, яка безпосередньо стосувалася мого Проекту Щастя: мені не під силу змінити когось! І як би мене це не спокушало, я не змогла би покращити родинну атмосферу, примушуючи Джеймі (чоловіка) змінювати свою поведінку. Я могла працювати лише над собою. А натхнення вирішила почерпнути у своїй Дванадцятій Заповіді: “Любов – це єдине, що є у цьому світі”.

Хто б сумнівався, що найочевидніший спосіб припинити буркотіти – це робити самій те, що можеш зробити самостійно. А ще я намагалася помічати і хвалити усі починання Джеймі.

Манера сперечатися є дуже важливою для здорового шлюбу; результати досліджень, проведених у “лабораторії любові” Ґоттмана, показують: те, як сімейні пари сперечаються, важить більше, ніж те, скільки вони сперечаються. Пари, які сперечаються правильно, розглядають одне складне питання, а не випоминають одне одному всі образи, що сталися від часу першого побачення. Замість фонтанувати почуттями вони спокійно обговорюють проблему та уникають словесних конструкцій на зразок “Ти ніколи не…” або “Ти завжди…”. Вони знають, як довести суперечку до логічного завершення, не сперечатимуться кілька годин поспіль. Вони вдаються до “сеансів терапії” – використовують слова та дії, які утримують у певних рамках негативні почуття. У такі парі кожен розуміє проблеми партнера.

Для того, щоб бути щасливою, я мушу знати, де мені добре, де мені зле, і де я маю слушність, і щоби при цьому була атмосфера зростання.

“Відчуття слушності” – це про те, що ти живеш таким життям, яке є правильним для тебе: у плані роботи, місця проживання, сімейного стану тощо. Те саме з чеснотами: виконувати свій обов’язок, жити відповідно до тих очікувань, які ти пред’являєш до себе.

Коли з різних причин перестаєш чекати від партнера, що він зміниться, ти робишся вже не така гнівлива, і шлюбна атмосфера помітно тепліє.

Знімок екрана 2018-03-20 о 22.14.06.png

 

 

 

 

Advertisements