AIRY CANDLES. Як виготовляються тестові зразки

Processed with VSCO with a6 preset

Привіт. Я обіцяла ділитися усім, що відбувається за лаштунками нового теплющого бренду, тож виконую обіцяне вже зараз. Скоро (і це вже не секрет) у продажі з’являться ароматичні свічки, а сьогодні я розповім про те, як ми виготовляли тестові зразки.

Матеріали

Почнемо з матеріалів. Усі наші свічки будуть максимально натуральними та не будуть шкодити організму. Для основи я обрала соєвий віск. Чому?

  • не коптить
  • не виділяє шкідливих речовин при запалюванні
  • смачно пахне без ароматизаторів
  • рівномірно горить і не утворює ямки
  • горить довше

Snapseed.jpg

 

Processed with VSCO with a6 preset

Для того, щоб розтопити віск, його ліпше подрібнити, щоб усе відбувалося швидше. Щоправда, при великій кількості віск може склеюватися у великі грудки, але це не страшно, бо мине кілька хвилин і все готово. Топити віск потрібно на водяній бані у посудині, яка вже ніде більше використовуватися не буде. Не доводьте до кипіння! Зауважте, що під час розтоплення віск зменшується в об’ємі майже вдвічі, тож це задоволення не з дешевих. Перемішувати віск ліпше дерев’яною лопаткою, а не металевою ложкою.

Processed with VSCO with a6 preset

 

Processed with VSCO with a6 preset

Форми

Я обрала заливні свічки, тож тепер переді мною постав вибір, куди ж їх заливати. Традиційно використовуються склянки різних форм та розмірів, головне, щоб вони були виготовлені з міцного скла. Але для мене airy – це спогади, теплі відчуття, дитинство. Для мене дитинство асоціюється з бабусею, свіжим молоком та глечиком, у який воно заливалося. Тож я обрала для форм керамічні міні-глечики, які виготовляє спеціально для нас Покутська Кераміка. Перед тим, як плавити віск, закріпіть гніт у спеціальній шайбі на дні формочки, щоб він залишався посередині, коли будемо заливати свічку. Хтось робить це за допомогою суперклею, але я за більшу екологічність. Тож для закріплення беремо стару свічку, крапаємо на шайбу і оп…усе тримається.

Processed with VSCO with a6 preset

 

Processed with VSCO with a6 preset

Щоб гніт тримався посередині, поки стигне свічка, закріпіть його прищепкою чи двома зв’язаними шпажками.

Processed with VSCO with a6 preset

Аромати

Я вже казала, що хочу зробити свічки максимально наутральними та корисними для здоров’я, адже у холодну пору ми спалюємо їх величезну кількість. Давайте думати про те, чим ми дихаємо. Соєвий віск сам по собі має дуже приємний аромат, але часом дуже хочеться підлаштувати кімнату під свій настрій чи навпаки змінити свій поганий на добрий. Для цього існують аромати, і я впевнена, що ви чули про їхню властивість не один раз. Можливо, ми поговоримо про це пізніше більш детально, але зараз про аромати для свічок. Є спеціальні ароматизатори (або харчові), які зможуть передати будь-що через свічку. Це солодка випічка, сніг, книги чи відомий парфюм, але я проти їх використання. Такі аромати нав’язливі та важкі, від них швидко починає боліти голова, а запах набридає. Для своїх свічок я обрала ефірні масла.

Snapseed.jpg

Тут теж треба бути обережними. Нам не підійдуть ароматичні масла, які продаються в аптеці за 20 грн/пляшечка. Вони розбавлені, ніякої користі не мають. У першій партії airy candles будуть індійські 100% олійки, які дорогі, але мають приємний насичений аромат та нормально контактують з соєвим воском. Для того, щоб знати, як себе поводить віск з різною кількістю олійки я і роблю тестові зразки. Кажуть, що для однієї краплі трояндової олійки потрібно 30 бутонів. Не знаю, чи це правда, але звучить вражаюче і навіть трохи страшно. Моно-аромати – це, як на мене, не дуже весело, тож їх можна сміливо змішувати, утворюючи щось абсолютно нове. Але тут теж є багато нюансів, адже деякі запахи нейтралізують інші, а деякі підсилюють. Тут багато для нової історії, якщо забажаєте.

Отже, ніколи не заливайте ароматизатор в дуже гарячий віск. Має бути 65 градусів за Цельсієм і менше. Інакше аромат може змінитися на зовсім інший, неприємний. Це катастрофа, якщо ви робите відразу велику партію, тож тут ризики не будуть виправдані. Не поспішайте і робіть усе з любов’ю.

Processed with VSCO with a6 preset

 

Processed with VSCO with a6 preset

 

Processed with VSCO with a6 preset

Ну от, тепер розливаємо ароматний віск у формочки і не чіпаємо до наступного дня. Вам може здатися, що віск уже застиг, і свічка готова до використання, але це не так. Тож дочекайтеся наступного дня. Гніт відріжте, залишаючи 3-5 мм, Чим довший гніт, тим більше він буде коптити. Щоб після запалювання не було диму на всю кімнату, радимо підрізати гніт відразу після використання. ЩОРАЗУ. Тоді він не буде надміру довгим та обвугленим, тож свічка прослужить довше і приємніше.

Цей допис написаний з того досвіду, що вже є за кілька місяців роботи над ідеальним ароматом та хорошими “здоровими” свічками. Знаю, що є помилки та невідкриті таємниці, але все попереду. Бо на кожному шляху так.

Processed with VSCO with a6 preset

 

Processed with VSCO with a6 preset

 

Processed with VSCO with a6 preset

Цьом

 

Advertisements