Камерон Діаз. Книга про тіло. Частина 1 – Полюбіть свій голод!

Іноді, прогулюючись містом, я забігаю у книгарню. Раніше я аргументувала це тим, що мені конче потрібно погрітися. Але зараз це вже не діє, тож я не приховую своїх намірів. Насправді, я дуже люблю роздивлятися книги, відчувати їх аромат та прогулюватися між рядів. Я можу провести там цілі години. І добре, якщо у той день у мене немає з собою багато грошей, бо ви розумієте, що може трапитися.

Під час останньої такої прогулянки (крайньої?) я помітила на стелажі новинок знайоме обличчя. Камерон Діаз посміхалася з обкладинки і обіцяла розповісти про тіло. Гадаю, що це не дуже добре, що першою моєю думкою було щось таке: “Хм, це напевно дуже красива, але дуже безглузда книга”. Я справді люблю цю акторку, її очі мене просто зачаровують щоразу, а The Holiday (Відпустка за обміном) я передивляюся щозими. Але чомусь саме така думка промайнула. Хай там як, але я придбала цю книгу, бо мене зацікавив зміст. Там обіцяли багато інформації, яка буде корисною усім.

Традиційно виписую тезово найголовніше, щоб ви зацікавилися (чи ні) та прочитали самостійно. На перший погляд, я все це вже знала. Тут про їжу, спорт та красу загалом. Але чомусь після прочитання мені захотілося змінити у своєму житті дуже багато, десь аж занадто. Я читала історії-спогади Камерон і бачила себе, що не можна назвати чимось хорошим. Але давайте по черзі. Видання красива, фото красиві, український переклад кошмарний. Тут і помилки граматичні, і лексичні, і пунктуаційні. І ще всі відомі мовознавству помилки.

Інформації у книжці дуже багато, тож на вас чекає цілих три тексти. Давайте почнемо з харчування?

 

 • Їжа – це частина сімейного життя, приміром, приготування великого святкового банкету. І з кожною з’їденою стравою саме те, що лежить на тарілці, визначатиме наше здоров’я.
 • Тепер я розумію, що значить правильно харчуватися і задовольняти усі потреби організму. Кожен день – різний: якщо сьогодні я займаюся спортом, то їм вуглеводи, які дадуть мені енергію. Якщо роблю силові вправи, то вибираю білки, які допомагають створювати мускулатуру.
 • Якщо ви бодай трохи схожі на мене, можливо, ви знаєте, як це почуватися гостем у власному тілі. Якщо ви їли напівфабрикати так само, як і я колись, ви перебуваєте не у своєму тілі, але все ще можете у ньому опинитися.
 • Розкрию секрет: той факт, що ви можете покласти щось до рота, пережувати, проковтнути ще не означає, що воно є їжею.
 • Сьогодні ми живемо в умовах надлишку, а не нестачі. І цей надлишок призводить до нестачі поживних речовин.
 • Ви вже звикли постійно звертати увагу на рівень енергії. Ви мені не вірите? А подивіться на свій телефон? Чи вийдете з дому із незарядженим мобільним? Звісно, ні. Так само ви маєте перейматися рівнем енергії власного тіла.
 • Рівень енергії, що міститься у продуктах харчування, називається калоріями. Калорії – це не показник жирності їжі чи свідчення того, скільки кілограмів ви наберете, з’ївши ту чи іншу страву. Калорії – це міра того, скільки енергії має кожен окремий продукт.
 • 1 г ВУГЛЕВОДІВ = 4 ККАЛ / 1г БІЛКІВ = 4 ККАЛ / 1г ЖИРІВ = 9 ККАЛ
 • Мікроелементи – це наші союзники, і що ширший спектр свіжих і до того ж різнокольорових продуктів, то жвавішою і яскравішою буде людина, а також почуватиметься краще.
 • Вода не містить калорій, але це, напевно, найважливіша поживна речовина для людського організму, оскільки вона бере участь у всіх хімічних реакцій, що відбуваються в організмі. Вона допомагає регулювати температуру тіла як холодоагент – охолоджувальна речовина для внутрішньої системи організму. Вона доставляє поживні речовини до клітин тіла. Вона вимиває відходи виробництва.
 • Складні вуглеводи підтримують активний і здоровий спосіб життя, натомість як прості вуглеводи – це джерело порожніх калорій. Крім того, прості вуглеводи підступні, бо коли ви споживаєте оброблені продукти, що не містять клітковини, ви можете їсти знову і знову, при цьому не відчуваючи себе ситим.
 • Цукор – це не поживна речовина.
 • Солодка їжа – не отруйна їжа, але за умови, що йдеться про фрукти.
 • Я хочу бути максимально сильною, здоровою, спроможною людиною. Оскільки бути спроможною – це мій пріоритет, я обов’язково отримую необхідну щоденну порцію білка з різних доступних джерел: із яєчних білків під час сніданку, з сочевиці й коричневого рису за обідом і з моєї улюбленої цільнозернової кіноа з куркою чи рибою під час вечері. Я чітко знаю, що до складу білка входять елементи, які дають можливість моєму тілу творити і відновлюватися. Білок – це джерело моєї сили.
 • Коли йдеться про вибір жирів, слід надавати перевагу саме ненасиченим жирам. За кімнатної температури вони перетворюються на рідину.
 • Не бійтеся змішувати! Що більше – то краще. Овочі люблять збиратися разом і мають дивовижну здатність добре гармоніювати не лише всередині вашого тіла, але й усередині вашого рота. Експериментуйте з різними видами овочів, можливо навіть із додаванням фруктів… Спробуйте змішати шпинат, полуницю, мигдаль і цибулю шалот. Або візьміть руколу й додайте до неї чорні боби, червону цибулю і манго. Можна присмачити це сушеними фруктами, наприклад, родзинками чи смородиною.
 • Щовечора перед сном я наливаю велику скляну пляшку води і ставлю її на поличку у ванній кімнаті. Перше, що я роблю зранку, щойно почищу зуби, – випиваю її.
 • Спрага – це спосіб вашого тіла повідомити, що воно хоче води вже протягом дуже тривалого часу.
 • Піт – це круто. Це не просто круто, це неймовірно, адже піт – це охолодження організму. Основна мета потовиділення – регуляція температури тіла людини.

 

Я вже зробила, звісно, свої висновки після опрацювання 13 параграфів першого розділу книги. Вона чудова! Мені захотілося зробити повну ревізію своїх кухонних шафок, бо навіщо мені той білий шліфований рис чи солодкі крекери? А ще у каструльці запашна гречка, в яку я додам згодом трохи масла. На обід буде каша, тунець та морська капуста. Ням!

 

Друга частина – https://persimmonpie.com/2017/03/31/bodybook-chapter2/

Advertisements