Читаю: Орест Зуб. Формула продуктивності

Сьогодні один з тих чудових днів, коли я не здогадуюся навіть, який день тижня чи дата на календарі. Коли я прокидаюся від цієї всієї чарівності, то можу трохи і налякатися, що час летить так швидко. Але здебільшого все йде по плану. За вікном вже точно весна, хоч трохи похмура, трохи сумна. Я це пишу і у вікно тепер б’ється сонце. Прекрасно.

Я вже встигла попрацювати і навіть втомитися. Насправді, все це мені вдалося ще до 12:00. І я вже збиралася працювати над цим дописом, але потім зі мною стався ідеальний другий сніданок від Віктора, а ще трохи пізніше до нього приєднався зефір і кава з молоком і без цукру (улюблена). І все вийшло не так, як планувалося.

IMG_1694

Сьогодні у мене буде ще одна учениця, а потім попрацюємо з подругою. Бо справи університетські чекати не будуть. А я саме вчуся не відкладати усе до останнього. Маю ще два тижні на курсову та щоденник практики.

Ці всі справи такі приємні серцю, що я б зовсім ніколи не скаржилася на втому. Не припиняла б писати ні на одну хвилину. Але мій організм часом буває проти, тож тут треба вже вчитися продуктивності та правильному плануванню.

IMG_1862

Я нарешті готова розповісти вам про чудесну книжку (швидше – посібник) авторства неймовірної людини. Давайте познайомлю вас з мандрівником/блогером/натхненником/бізнесменом. Орест Зуб – це він. Той, хто навчив мене дивитися інакше на справи, на існуючий стан речей та розуміти, що виправляти і як саме це зробити. Я дуже рада, що під час прогулянки ми з Віктором зайшли до книгарні та помітили маленьку книжку на стенді з новинками. Зізнаюся, я трохи скептично ставлюся до подібних книг. Вони мені видаються трохи безглуздими, бо якщо ти не можеш себе дисциплінувати, то ніякі книги тобі у цьому не допоможуть. Але взяла почитати, бо а) дати шанс треба завжди, б) до цього зіткнення у книгарні вже знала про блоґ Ореста.

Ця книга зовсім не про те, як змусити себе працювати без нагляду. Ця книга не про те, як взагалі себе змусити щось робити. Вона про те, як розібратися у тому, що вже є. Про те, як правильно розподіляти свій час і витрачати його з користю.

Що мене дивує у всій цій ситуації найбільше, то це результат мого читання. Я насправді поступово, але вже дуже вдумливо, вибудовую свою формулу продуктивності. Насправді, нам не потрібні зайві години у добі чи вміння робити усе і відразу. Це все не може бути можливим. Нам варто навчитися концентруватися, відкидати непотрібне та будувати свої дії виважено та поступово. Мені це було справді необхідно, тож я почала виконувати кожну вправу та “фішку”, яку мені радив Орест. Я будувала Колесо Життя та освоїла Trello та X-Mind. Відтепер Trello – це мій улюбленець у плануванні. Маленький чорний Молескін натякає щось про ревнощі, але я не збираюся його залишати. Тепер на папері усі найближчі завдання та нотатки. А у комп’ютері та телефоні синхронізовано усі плани та мрії.

Я не буду розкривати усі секрети, бо дуже хочу, аби ви прочитали самостійно цю книжку. Якщо вона не вирішить усі ваші проблеми, то з деякими впорається 100%. Але для привернення вашої уваги та корисності цього тексту я таки розкажу основне і напишу найкрутіші tips.

  • Плануйте та встановлюйте дедлайни. Мрія + дата = план!
  • Прокидайтеся рано-вранці. Про це буде окремий текст з моїми підсумками челенджу, порадами та лайфхаками. Скоро!
  • Випишіть абсолютно усі свої справи та мрії. Розділіть їх на великі, середні та дрібні справи, формуючи mind map.
  • Заведіть “Журнал успіху”, де записуйте заплановане/виконане/те_що_не_встиглося.
  • З’їжте жабу з самого ранку. Починайте день з найважливішої, найбільшої справи. Зробите її – і день точно буде вдалим!
  • Створіть репутацію людини, яка робить усе вчасно.
  • Найважчий піст – інформаційний. Хочете більше часу? Припиніть моніторити всі новини світу вранці і ввечері.
  • Порядок на столі – порядок в голові. Робочих столів на ваших ґаджетах це теж стосується.
  • Постійно знаходьте можливість вчитися новому.

Це далеко не все! Я не маю права, скоріш за все, розголошувати усі ті прийомчики, про які вказано у книзі. Але я її дуже раджу. Бо за кожним розділом криється ПРАКТИКА, якої так не вистачає усім мотиваційним книгам. Ви будете виписувати щось, складати списки та графіки, креслити, викреслювати та планувати. Крок за кроком ваша мрія ставатиме ближчою, доки ви не зможете дотягнутися до неї рукою. Я вже за тиждень-два покажу вам, що я зробила, надихнувшись книжкою Ореста.

IMG_1856

Поки я писала, сонце зайшло на за обрій. Якщо бути чесними, то за сусідній будинок. Кажуть, завтра буде дуже тепло. Інші пророкують дощ. У будь-якому разі завтра буде дуже добре. Бо ми самі творимо свій день.

Мій чорний міцний чай з лимоном вже схожий температурою на літній лимонадик, тож будемо прощатися.

Лю, люди. Стеф

 

 

 

 

Advertisements