BOOK HAUL. November’16. Chapter 2

book-haul-november

Привіт! Ну що, ви вже все прочитали з мого попереднього списку книг? Якщо ні, то я сподіваюся, що хоч занотували собі щось на майбутнє. Давайте продовжимо? Якщо ви працюєте досі чи вже зібралися спати, то не турбуйтеся. Я не відберу багато вашого часу, бо підготувала лише кілька книг. Зовсім трохи!

IMG_0997.jpg

Іван Багряний “Тигролови”

Отакої! Почала з української класики! Але я гадаю, що про цю літературу варто говорити і поза шкільними/університетськими класами. Я взагалі дуже люблю українську літературу, а особливо цю книгу. Я перечитувала її разів 10 точно, та й навряд чи буду зупинятися.

Це пригодницький роман про Григорія Многогрішного і майора НКВС Медвина. Це дві повноцінні сюжетні лінії, які переплітаються у двобої. Як світло і тінь, добро і зло. Описи природи захоплюють та зачаровують! Мені здається, це єдина книга, де сюжет мені менш цікавий за декорації навколо. Григорій тікає з ешелону смерті, дарує надію на життя чи помсту, губиться, знесилюється, блукає лісом. А потім рятує від страшенно розлюченої ведмедиці дівчину. Прокидається у родині Сірків, де живе й та ж дівчина з лісу – Наталка. І, звісно, він закохається в неї. А до того..! А після того..! Прочитайте, якщо прогавили у школі, негайно!

img_0998

Анджей Стасюк “Галицькі оповідання”

Цю книгу я придбала в останній день поїздки до Львова замість сувеніру, коли зайшла подивитися на крамничку ВСЛ. /хотіла там усе!/

Я цю книжку тільки почала читати, тому покажу анотацію ВСЛ, а потім розкажу детальніше в Інстаграмі про свої враження.

«Галицькі оповідання» – це книжка про дев’яності роки, перехід­ний час і величезний суспільно-історичний переворот, що відбувся по тому, як завалилася вся парадигма соціалізму, Народної Польщі та СРСР. Місцем дії є східні польські землі – та частина Галичини, яка за міфологією і звичаями дуже близька Україні. Герої книжки – традиційно для Стасюка – люди, які є поруч: дуже звичайні, збідовані, але всі їхні життєві історії важливі й цінні. Це одна з ранніх Стасюкових книжок часу захоплення автора Бруно Шульцом і магією його письма. Він ще не є стриманим і лаконічним, а переживає захват зі спроби писати про прості речі дивовижною мовою.

Отак от.

img_0999

Ірина Тетера ” Київ – Нью Йорк”

Інколи я згадую, що я дівчинка, і починаю шукати романчик. Якесь дуже легке чтиво, яке розлиє мені по тілу солодку насолоду і не буде вимагати страждань від моєї душі. І тут я подумала, що було б добре поєднати все це з тим, що зараз модно зветься made in Ukraine. На очі показалася ця книга української авторки Ірини Тетері. А ще ця обкладинка, і ця назва. Ох!

Це дебютна книга авторки, і я вважаю, що дебют вийшов непоганим. Тут про художницю Алісу, перельоти, бізнес-класи, сирітство, складнощі. А ще вдячність замість кохання. І про Нью Йорк! Ох, тут вже життя героїні різко змінюється, коли у полі зору з’являється красень Джастін. Ой, далі не розкажу, бо не все так просто. Але герої вийшли цікавими, роман підійшов по настрою. Я таки задоволена!

img_1006

Осне Саєрстад “Кабульський книгар”

Іще одна книга, яка лежить на полиці і чекає на мою увагу. Я дала собі слово приступити до неї відразу ж після прочитання двох книг, які вже майже-майже.

Про книгу до мене сказали так:

Знайомство норвезької журналістки Осне Саєрстад з кабульським книгарем Султаном Ханом стало перепусткою в незнаний як європейському, так і українському читачеві світ постталібанського афганського суспільства. Життя міста і села, різних прошарків населення, специфіка економічного, політичного та соціального устрою, а передусім — обмежений ретельними приписами суспільних вимог жіночий побут під паранджею, — усе це лягло в основу розповіді авторки.

Особисто мені це все видається страшно цікавим. Побачимо!

Ну що ж, доброї ночі, люди! Я вже розпланувала графік на цілий грудень, тож сумувати нам не доведеться. Але прийму ваші заявки на фото та відео (ага, так, у мене ж тебе є свій канал на YouTube) з великою втіхою. Обіймаю і лю.

Вдягайте теплі піжами.

Advertisements